Utolsó kommentek

NYOMJ EGY LÁJKOT!

Anglia, élet és munkavállalás

Ha angliai munkavállalást tervezel, jó helyen jársz. Ennek a blognak a célja ugyanis az informálás és a tapasztalatok megosztása.

NYOMJ EGY LÁJKOT!

My VisitorStat

2011.03.05. 01:39 Árpádiusz

Szakmával és angoltudással 3. rész - Bébiszitter

 

Bébiszitter

Még mielőtt bárkiben felmerül a kérdés, hogy a gyerekfelügyelethez mi köze bármilyen komoly szakmának, annak ajánlom igazán ezt a bejegyzést. Tudom, sokan azt hiszik, hogy elég a gyerekek iránti szeretet, de ennél azért többről van szó. Először is tisztázzunk néhány fogalmat.

 Au-pair: Az Au-pair egy nemzetközi, kulturális csereprogram. Ez lehetőséget biztosít fiataloknak, hogy megismerjék más országok kultúráját, elősegíti a nyelvtanulást és az egyéb tapasztalatszerzést.

Lényeges, hogy az au-pair nem dada. Nem kell feltétlenül gyerekgondozási tapasztalat, ehhez a munkához. A betöltött munkakör ebben az esetben egy korlátozott óraszámú, kisegítő pozíció, melybe beletartozhat a gyerekfelügyelet illetve a háztartásban történő kisegítő munka is.

Az elvégzett munkáért nem jár fizetés, a család zsebpénzt adhat, de erről érdemes írásos megállapodást kötni.

 Mother’s help: Mother’s help olyas valaki lehet, aki legalább egy év, hasonló tapasztalattal rendelkezik, vagy szakirányú képesítése van. Ennek a munkakörnek az alapja, a gyerekfelügyelet. Ebbe beletartozik, az otthoni munka ugyanúgy, mint a gyerekek óvodába/iskolába való elkísérése. Ezen kívül a házimunkában való segítség is beletartozhat a feladatokba, de ennek mértéke megállapodás tárgyát kell, hogy képezze.

 Nanny: A dadus egy szakképzett vagy több éves szakmai tapasztalattal rendelkező személy lehet.

Mivel ez már szakirányú képesítést igényel, ezért a munkaviszony is más kategória. A dadus egy bejelentett munkaviszonyt igényel. Vagyis a keresete után adót kell fizetnie, mely történhet alkalmazottként vagy egyéni vállalkozóként. Mivel szerződéses munkáról van szó, ezért a dadust ugyanolyan jogok illetik meg, mint más munkavállalókat. Értsd ez alatt: szabadság, táppénz, stb.

 Szakmai regisztráció 

A General Childcare Register (GCR) egy önkéntes alapú nyilvántartási rendszer. Lényege, hogy a csatlakozáshoz meg kell felelni bizonyos szakmai feltételeknek. Ilyen például a szakirányú képesítés és az elsősegély-nyújtás ismerete. A követelményekkel kapcsolatos részletekért érdemes ellátogatni a következő honlapra:

http://www.ofsted.gov.uk/resources/guide-registration-childcare-register

Érdekképviseletek

 Angliában a BAPAA az egyik legnagyobb szakmai érdekképviselet. Az, aki megbízható ügynökséget keres, annak ajánlom, hogy BAPAA tagok közül válasszon. Persze még ez se jelent teljes garanciát.

Hivatalos weboldaluk:

http://www.bapaa.org.uk

 

Szakirányú oktatás Angliában

 

Gyermekgondozási diplomát annak érdemes megszereznie, aki hivatásként kívánja végezni ezt a munkát. Angliában CACHE-nak nevezik ezt a szakképzést és több szint közül lehet választani.

 CACHE 1: belépő szintű oklevél. 3-11 hónapos gyermekek gondozásával kapcsolatos alapszintű oktatást biztosít.

 CACHE2: Gyermekgondozási és oktatási képesítés. Felkészíti a dadust a gyermekekkel való foglalkozásra, szülői felügyelet alatti munkavégzésre.

 CACHE3: Azok számára, akiknek fontos a munkájukhoz megérteni a gyermek fejlődésének és tanításának folyamatát. Ebben az esetben már 12-16 éves gyerekekről beszélünk, akiknek segítséget kell nyújtani például az iskolai tanulásban.

 CACHE4: Ez már szakirányú, diplomás fokozat, mely a magyarországi viszonyok szerint szakiskolai vagy technikumi fokozatnak felel meg. Kizárólag nagy szakmai tapasztalattal rendelkező személyeknek ajánlott ez a fokozat és az eredmény egy menedzseri fokozatú diploma. 

AJÁNLOTT BEJEGYZÉS: SZANDI TÖRTÉNETE

http://about-uk-work.blog.hu/2012/08/18/szandi_tortenete

Szólj hozzá!

Címkék: bébiszitter munkavállalás diákmunka nyelvtudás


Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása